Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Produktywne przygotowanie fundamentu

       Przygotowanie fundamentu
Rozpoczynając budowę domu warto pomyśleć o właściwym przygotowaniu fundamentu. Najlepiej zrobić to już na etapie tworzenia projektu, co pozwoli uniknąć wielu niepotrzebnych komplikacji i dodatkowych kosztów w kolejnych etapach budowy.

Przedstawiony poniżej rysunek konstrukcji fundamentu ukazuje najbardziej uniwersalny sposób przygotowania tej części budynku. Rozwiązanie to pozwala na zastosowanie wielu technologii. Nawet jeśli zapadnie decyzja o budowie muru dwuwarstwowego, takie ułożenie fundamentu umożliwi wykonanie elewacji z cegły klinkierowej nawet po wielu latach od zakończenia budowy.

Ponadto warstwa zewnętrzna bloczków ułożonych na sztorc zabezpiecza ścianę fundamentową i izolację termiczną przed naporem gruntu i wody gruntowej.

Warto zaznaczyć, że rozwiązanie to wiąże się z podobnym nakładem pracy i kosztów, jak inne sposoby przygotowania fundamentu. Zyskujemy jednak dodatkową możliwość wyboru różnych technologii wznoszenia ścian nośnych.Schemat budowy produktywnego fundamentu z cegieł       
Schemat budowy fundamentu
Źródło: http://www.crh-klinkier.pl
powrót