Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Komin z cegły - błędy

Oszczędzanie to niemal obowiązek, jednak oszczędzać trzeba umiejętnie. Niestety wielu budujących szuka oszczędności nie tam, gdzie trzeba i zamiast dążyć do osiągnięcia wysokiej jakości wszystkich elementów domu, koncentrują się na obniżaniu kosztów i wyszukiwaniu tanich materiałów zastępczych, co w bardzo wielu przypadkach prowadzi do ogromnych strat i przysparza problemów wszystkim zaangażowanym w proces budowy.

Weźmy na przykład kominy wykonane z cegły klinkierowej, które od kilku lat są w Polsce popularne. Tańszą wersją cegły klinkierowej jest dziurawka. Po wmurowaniu wygląda tak samo jak cegła klinkierowa pełna i dlatego wielu budujących bez zastanowienia stosuje ją na kominy. Jednak w ten sposób ściągają na siebie wielkie kłopoty. Komin z dziurawki na 95% pewności będzie przeciekał.

Dach jest kosztowną częścią inwestycji i wykonuje się go w końcowym etapie budowy. Budujący często nie zdają sobie sprawy ze znaczenia dachu i dlatego większość z nich nie jest w stanie ocenić, jak ważne jest prawidłowe wykonanie techniczne każdego detalu. Dowodem tej niewiedzy jest m.in. masowe wykonywanie kominów z cegły dziurawki, zamiast z cegły pełnej. Stosowanie dziurawki do wykonania kominów świadczy o braku zrozumienia warunków, jakie panują na dachu. Większość osób zajmujących się nadzorem budowlanym nie zdaje sobie sprawy ze sposobu działania wiatru na dachu. Silny wiatr wpycha wodę z opadów atmosferycznych w najmniejsze szczeliny, a także podnosi wodę do góry lub przenosi ją w ruchu poziomym po ścianach. Skala intensywności zjawiska penetracji dachu przez wodę i wiatr zależy od warunków pogodowych, które są zmienne i nie zawsze przewidywalne.

Więcej na: http://www.e-dach.pl/a/2367,komin-z-cegly-bledy
powrót