Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Jak wyczyścić elewację z cegły?

Po latach stara ceglana elewacja wymaga gruntownego odświeżenia. Najlepiej użyć do tego preparatu zawierającego kwas. Trzeba przy tym dbać o to, by w trakcie prac mur pozostawał wilgotny – inaczej pozostaną na nim białe ślady.

Kwas niestety jest zbyt silnym i niebezpiecznym środkiem, aby samodzielnie używać go do prac budowlanych. Do oczyszczenia elewacji ceglanych można użyć gotowych środków czyszczących zawierających kwasy. Większość z nich dostępna jest w postaci koncentratu, który w naczyniu z tworzywa sztucznego rozcieńcza się wodą w stosunku 1:5 lub 1:10 – w zależności od stopnia zabrudzenia elewacji.
Jak wyczyścić ceglaną elewację preparatem zawierającym kwas?

Podczas czyszczenia ceglanej elewacji preparatem zawierającym kwas zawsze trzeba się stosować do instrukcji użytkowania i wykonać próbę na małej, niewyeks­ponowanej powierzchni. Podłoże – ceglany mur – należy najpierw gruntownie zwilżyć wodą (dodatkowo usuwa się dzięki temu wierzchnią warstwę kurzu), a następnie zabezpieczyć wszystkie przyległe elementy wrażliwe na działanie kwasów (drewno, metal, szkło, materiały bitumiczne, farby olejne).Więcej na: http://www.mowimyjak.pl/dom-i-ogrod/budowa-i-remont/jak-wyczyscic-elewacje-z-cegy-jak-stosowac-preparaty-z-kwasem,10_59969.html
powrót