Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Domy z cegły

Domy budowane z cegły wiodą prym w Polsce od bardzo dawna. Uważane są za najtrwalszy, a także najbardziej efektowny materiał budowlany. Wierzymy, że technologia produkcji cegły sprawia, że ma ona doskonałe parametry, pośród których na czoło wysuwają się trwałość, termoizolacja, elastyczność i estetyka. Dlatego większość domów budowanych w naszym kraju powstaje właśnie z cegły. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego.


Co jest w tej cegle jest tak atrakcyjnego?

W domach budowanych jeszcze przez dziada, pradziada mieszka tysiące Polaków i tak będzie jeszcze bardzo długo, ponieważ kolejne pokolenia również najchętniej inwestują w domy z cegły.

Jako najważniejsze zalety tego budulca wymieniane są:

Trwałość – cegła wytrzymuje wiele niekorzystnych czynników. Jest odporna na zniszczenia mechaniczne, na uderzenia, ściskanie, zadrapania. Doskonale znosi zarówno niskie, jak i wysokie temperatury oraz ich szybkie wahania.

Świetnie izoluje termicznie i akustycznie – wynika to z dużej akumulacji ciepła i powolnego jego oddawania. Stąd w upalne dni w domach z cegły jest chłodno, a w mroźne ciepło. Chronią też przed przenikaniem hałasu z zewnątrz i wydostawaniem się dźwięków na zewnątrz.

Są ognioodporne – średni czas, jaki wytrzymują ściany z cegieł podczas pożaru, to aż 4 godziny. Dzięki temu stanowią barierę, a często i schronienie dla ludzi i zwierząt przed ogniem i dają szansę na ich uratowanie. Podczas pożaru nie wydzielają żadnych trujących substancji.

Przyjazne dla ludzi – ich głównym składnikiem jest glina, która jest odwiecznym, naturalnym budulcem wykorzystywanym przez człowieka. Dziś wiemy doskonale, że wytwarza ona dla nas bardzo przyjazny mikroklimat. Domy z cegieł są dla człowieka zdrowym i bezpiecznym schronieniem.

Atrakcyjny wygląd – elewacje z cegieł nie są podatne na zabrudzenia, a nawet jeśli już ulegną brudowi, to radzi sobie z nimi każdy większy deszcz. Cegły produkowane są w różnych rozmiarach, mają różny kształt oraz kolory, co pozwala na budowanie bardzo estetycznych budynków, które swój wygląd zachowują przez stulecia.

Ekonomiczność – faktem jest, że budując dom z cegły wydamy więcej, niż w przypadku innych materiałów, ale już w trakcie wieloletniej eksploatacji ta inwestycja szybko się zwróci na drodze oszczędności ciepła i mniejszej liczby remontów.

Ponadczasowość cegły
Cegła od wieków uważana jest za najbardziej uniwersalny materiał budowlany. Wykorzystywana jest do budowy obiektów sakralnych, przemysłowych, użytkowych oraz domów prywatnych. Doskonale wkomponowuje się w każdy krajobraz, zarówno wielkomiejski, jak i wiejski. Kreatywni projektanci tworzą prawdziwe architektoniczne arcydzieła i aranżacje.

Inwestując w budynek z cegły, który jest prawidłowo zaprojektowany i zbudowany, mamy pewność, że będzie on doskonałym schronieniem dla wielu pokoleń. Taki dom daje poczucie bezpieczeństwa, komfortu i elegancji.

Źródło: http://twojabudowa.wordpress.com/2012/07/14/domy-z-cegly/
powrót