Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Historia działalności

30 LAT DOŚWIADCZENIA  !!!
   
    Cegielnia Michałów od 1983 roku prowadzona przez jednego właściciela, przeszła co najmniej 3 poważne modernizacje:
  • Najpoważniejszą na przełomie 1999/2000 gdzie praktycznie powstał zupełnie nowy zakład. Nowa zautomatyzowana linia produkcyjna i suszarnia wyrobów.  Pozwoliło nam to poszerzyć swój asortyment o pełną gamę wyrobów ściennych ceramicznych od ścian konstrukcyjnych, działowych po cegły elewacyjne i pustaki wentylacyjne.
  • W 2007 roku wydłużony został piec do wypału oraz zmodernizowana suszarnia dzięki której teraz mogliśmy suszyć wyroby poprzez odzysk ciepłego powietrza ze strefy studzenia w piecu. Dokonane modernizacje pozwoliły cegielni na rozpoczęcie całorocznej produkcji ceramiki budowlanej bez względu na ograniczenia pogodowe (jesienne i wiosenne przymrozki) .
  •  W 2011 roku jako pierwsi i jedyni jak do tej pory w Polsce całkowicie zautomatyzowaliśmy załadunek pieca kręgowego Hoffmana.  Wyroby „dotykane” są przez pracowników dopiero po wypaleniu i mają związek z etapem sortowania  wyrobów. Dzięki temu produkty nie podlegają deformacji i zwiększona została efektywność produkcji wyrobów ceramicznych .

Automatyczny załadunek w cegielni Michałów