Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Zamek w Malborku i miasto z cegły

Największy w Europie zamek z cegły stoi na wzgórzu nad Nogatem. Jest otoczony murami obronnymi z bramami i składa się z trzech oddzielnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Zamku Niskiego zwanego także Przedzamczem. W ciągu 40 lat do budowy warowni zużyto ok. 12 tys. ton kamieni fundamentowych i 3,5 mln ręcznie formowanych i wypalanych cegieł.
Na terenie zamku znajduje się Muzeum. Placówka zgromadziła ponad 40 tys. muzealiów, głównie dzieł rzeźby, malarstwa i rzemiosła artystycznego.

Na terenie podzamcza odkryjecie także wystawę maszyn oblężniczych. To największa tego typu atrakcja na świecie. Zobaczycie tam m.in. 15-metrową wieżę oblężniczą zaopatrzoną w bojowy kasztel oraz kładkę desantową, ciężki 24-osobowy taran zaopatrzony w 10-metrową belkę okutą żelazną głową. Wszystkie machiny zrekonstruowane zostały na podstawie zachowanych materiałów źródłowych z najwyższą dbałością o szczegóły i przy zastosowaniu oryginalnych średniowiecznych technik rzemieślniczych.

Więcej na: http://turystyka4x4.pl/zamek-w-malborku-i-miasto-z-cegly/
powrót