Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Tradycja ceglanej elewacji

Historia cegły jest tak długa, jak historia naszej cywilizacji. Począwszy od starożytności, aż po czasy dzisiejsze, ceglane elewacje cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród architektów. Pracownie projektowe bardzo często proponują wykorzystanie cegły licowej lub klinkierowej jako elementu łączącego tradycję z nowoczesnością. 

Architekci poszukujący najlepszego połączenia klasycznych i współczesnych trendów, bardzo często wybierają elewację wykonaną właśnie z cegły licowej lub też jej unowocześnionego odpowiednika - cegły klinkierowej. Najlepszym na to przykładem są projekty rewitalizacji różnych budowli pofabrycznych, w przypadku których z jednej strony dąży się do zachowania przemysłowego charakteru budynku, a z drugiej wprowadza elementy innowacyjne. Ceglana elewacja jest również pewnego rodzaju sprzeciwem urbanistów wobec budowli z płyt żelbetonowych, które zdaniem teoretyków architektury są przejawem wyobcowanego i masowego budownictwa wielkomiejskiego.

Więcej na: http://www.dachy.org/aktualnosci,1150
powrót