Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

cegielnia Michałów, Mokrsko - Zapraszamy

Nazwa Informacje

Dlaczego dom z czerwonej cegły...

Dlaczego dom z czerwonej cegły w niektórych okolicach wygląda zwyczajnie, a w innych stanowi niecodzienny widok?
więcej

Cegły doktora czy studenta?

Dzisiaj będzie nieco inaczej. Zbliża się weekend. Czas na rozluźnienie dla Twojego mózgu, a więc dzisiaj całkiem sprytna zagadka. Czy znasz odpowiedź na każde pytanie?
więcej

Trzy Małe Świnki - bajka o cegle

Dawno temu, w małej zaniedbanej chatce, mieszkały sobie z mamą trzy małe świnki. Były bardzo biedne, więc postanowiły, że wyruszą w świat w poszukiwaniu fortuny.
więcej

Moc zaklęta w cegle

Wędrując po szczecińskich ulicach lub fotogaleriach Sediny, podziwiamy XIX wieczne budynki i ich przepiękne detale i nieraz zastanawiamy się, kto i jakim sposobem osiągnął takie efekty przy zastosowaniu technik sprzed ponad 100 lat. A może nawet nie zastanawiamy się nad tym, będąc przekonani, że „dawniej, w cegle, po prostu budowali ładniej”?
więcej

Zamek w Malborku i miasto z cegły

Największy w Europie zamek z cegły stoi na wzgórzu nad Nogatem. Jest otoczony murami obronnymi z bramami i składa się z trzech oddzielnych zamków: Zamku Wysokiego, Zamku Średniego oraz Zamku Niskiego zwanego także Przedzamczem.
więcej

Cegła nadal inspiruje

Cegła kojarzy się przede wszystkim z gotyckimi kościołami, warownymi zamkami lub architekturą przemysłową. A to błąd. Mimo że jest ona jednym z najstarszych tworzyw budowlanych, nie wychodzi z mody i cały czas inspiruje architektów.
więcej

Historia z życia cegły i kamienia

była sobie raz romantyczna ruinka … smętnie stała w zaczarowanym parku, otoczona wysokim murem i głęboką fosą … wejścia do parku strzegły kamienne lwy … i tylko ząb czasu nieuchronnie nadgryzał ich bujne grzywy …
więcej

Tradycja ceglanej elewacji

Historia cegły jest tak długa, jak historia naszej cywilizacji. Począwszy od starożytności, aż po czasy dzisiejsze, ceglane elewacje cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród architektów.
więcej

Cegły mówią

Ile już razy szedłem wzdłuż Kürschnerstraße nie jestem w stanie powiedzieć. Jednak właśnie ta ulica Starego Miasta, miasta mojego urodzenia, od zawsze miała siłę przyciągania. Tak jak Kościół Św. Ducha z Hospicjum Św. Ducha, jedna z najstarszych budowli, najdłuższych i najszerszych, Kościół Św. Mikołaja, „Enge Gasse” (ścieżka kościelna), Kirchweg – Brama Targowa – ulica Kürschnerstraße ze swoim wejściem głównym Kościoła Św. Marii była ulubionym motywem do rysowania.
więcej

Cegła jako ponadczasowy materiał budowlany

Cegła to uniwersalny materiał budowlany cieszący się popularnością od czasów starożytnych ze względu na swoją trwałość, izolacyjność i estetyczny wygląd.
więcej

Dom z czerwonej cegły - historia zamknięta

Na początku marca 1945 roku, kiedy pomimo zapewnień władzy, było więcej niż pewne, że Festung Danzig ulegnie wschodniej nawałnicy, Pan Julius Gerlitzki, właściciel domu z czerwonej cegły, podjął wraz z żoną decyzję o ucieczce do rodziny pod Bremą.
więcej

Świat cegłą budowany

Cegła – to materiał budowlany wykonywany z gliny, wapna, piasku lub cementu, w procesie suszenia lub wypalania. Wielkości cegły, jej kolor i zastosowanie zmieniały się z czasem i w zależności od miejsca użycia.
więcej

Historia cegły klinkierowej

Własności cegieł klinkierowych, problemy, jakie mogą stwarzać podczas realizacji inwestycji i w czasie eksploatacji. Cegła to w rzeczywistości bardzo trudny i wymagający materiał.
więcej

Jakie normy cegieł w XVI-wiecznej Polsce?

Na pytanie postawione w tytule nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Z tego okresu bowiem znane są dziś tylko dwa zarządzenia ustalające rozmiary cegieł.
więcej

Wieża Babel - budowla z cegły

Wieża Babel (hebr. מִגְדָּל בָּבֶל , Migdal Bavel[1]) – olbrzymia budowla, która według Księgi Rodzaju  miała być wznoszona z cegły.
więcej

Fenomeny nowoczesnego świata: Cegły

Pasjonująca opowieść o historii cegły od czasów starożytnych po dzień dzisiejszy.
więcej

Skąd wzięły się cegły na odbudowę Warszawy?

Warszawa w roku 1945 była w stanie agonalnym. Wojna z wieloma miastami obeszła się okrutnie, ale takiego ogromu zniszczeń, jak w stolicy, nie było nigdzie.
więcej

Wiejskie budownictwo murowane z cegły - tynkowane

Od zamierzchłych czasów wyrób cegieł odbywał się sposobem ręcznym. Ręczny wyrób cegieł występował cegielniach do początku XX w.
więcej