Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

cegielnia Michałów, Mokrsko - Zapraszamy

Nazwa Informacje

Zamek w Lidzbarku Warmińskim

Po wschodniej stronie miasta, wśród zadrzewionych wzgórz morenowych, znajduje się jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków Lidzbarka Warmińskiego.
więcej

Zamek w Rynie - budowla z cegły

Ryn to niewielki mazurskie miasteczko, urokliwie położone na przesmyku dwóch jezior.
więcej

Zamek w Olsztynie

Najstarszą budowlą Olsztyna jest zamek, zbudowany w XIV wieku, początkowo składał się z dwóch skrzydeł północnego i południowego.
więcej

Pałac w Ktezyfoncie

Chosroes, król Persji z dynastii Sasanidów, po zdobyciu w 540 r. bizantyjskiej Antiochii postanowił nagrodzić się nowym wspaniałym pałacem. Z pomocą przysłanych przez bizantyjskiego cesarza Justyniana ekspertów stworzył budowlę z ogromną salą tronową, nad którą wznosiło się jedno z najbardziej imponujących sklepień antyku.
więcej

Zamek w Malborku - zbudowany z cegły

Zamek w Malborku jest jednym z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie.
więcej

Szibam

Manhattan na pustyni”, „najstarsze miasto drapaczy chmur” – takie określenia ukuto dla miasta Szibam w jemeńskiej dolinie Hadramaut.
więcej

Zamek w Kwidzynie

Zamek kapituły pomezańskiej (Pomezania – kraina historyczna w Prusach) został zbudowany w latach 1320-1340.
więcej

Wielki meczet w Samarze i minaret Malwijja

W 836 kalif abbasydzki al-Mutasim postanowił opuścić Bagdad i zbudować nową stolicę 100 km na północny zachód od dotychczasowej.
więcej