Cegielnia Michałów, Mokrsko - producent cegieł i producent pustaków. Fachowa produkcja cegieł i pustaków. W naszej ofercie: cegła czerwona, pustak max. Nasza siedziba to łódzkie, piotrkowskie. Sprawdź naszą ofertę – zapraszamy!
facebook

Robotyzacja załadunku pieca Hoffmana

Żródło informacji: http://www.zueim.com.pl

Aplikacja przygotowana na zlecenie Cegielni Michałów jest rozwiązaniem całkowicie nowatorskim w automatyzacji małych i średnich zakładów ceramiki budowlanej korzystających z pieców kręgowych Hoffmana, które do tej pory wydawały się niemożliwe do automatyzacji.

Opracowane przez nas rozwiązanie polega na automatycznym ustawianiu cegły oraz pustaków ceramicznych w stosy przygotowane do przewożenia do komory pieca za pomocą wózka widłowego wyposażonego w specjalnie w tym celu opracowane widły.

Dzięki zastosowaniu robota przemysłowego do ustawiania stosów możliwe jest:
  • znaczne zwiększenie wydajności załadunku pieca,
  • redukcja zatrudnienia (do obsługi załadunku wystarczą w niektórych przypadkach zaledwie dwie osoby na zmianę),
  • poprawienie jakości produków dzięki wysokiej powtarzalności ustawienia stosów piecowych (stałym odstępom pomiędzy poszczególnymi cegłami oraz równomiernemu wypełnieniu przestrzeni komory pieca).
Poza wyżej wymienionymi do głównych zalet proponowanego przez nas rozwiązania należą:
  • możliwość załadunku różnego rodzaju produków (zaczynając od cegły pełnej przez wszelkiego typu pustaki ceramiczne: U 220, MAX, DZ czy K4, pustaki wentylacyjne czy pustaki stropowe Ackermana),
  • możliwość dostosowania istniejącej linii produkcyjnej do automatyzacji załadunku.
 
powrót